O chalupě

O chalupě

Ložnice & spaní

Chalupa má 10 lůžek. V čem spíte? Lůžka mají protialergenní deky a polštáře. Všechny matrace v objektu jsou zdravotní. A matrace máme opatřeny chrániči. Postele jsou povlečeny napínacími bavlněnými prostěradly. Všechna povlečení jsou z damaškového materiálu ušitá na míru na zakázku od české textilní výroby od renomované společnosti s českou výrobní tradicí.

Kde spíte?

  1. ložnice v patře má velké manželské dvoulůžko, noční stolky a 2 prádelníky. V chladném období je možné k použití přenosné tepelné elektrické těleso.
  2. ložnice má 2 samostatná manželská dvoulůžka, noční stolek a 2 prádelníky. V chladném období je možné k použití přenosné tepelné elektrické těleso.
  3. Podkroví navštívíte sklopnými schody. Spaní v podkroví je kouzelné, v noci ticho a tma tmoucí a slyšíte pouze houkání sýčků a bublání potůčku pod oknem. Je to nejoblíbenějším místem pro děti a Teenagri. Podkroví je pokryté po celé ploše světlým kobercem.

Matrace si hosté přemístí podle potřeby spaní a podle libosti.

Kompletní servis čištění a praní nám zajišťuje prádelna.

Ložnice mají výhled do zahrady s bazénem.

Se zahradním posezením i zastřešeným posezením u chalupy

Venkovní posezení & zahrada

Zadní část chalupy má soukromí pod zastřešeným přístřeškem. Chata pro kamarády, chata pro kamarádky, roubenka pro skupinu přátel, velké prostory pro rodinou oslavu, prostor pro skupinku kolegů z práce, chalupa pro kolektiv a jistě se Vám bude líbit.

V zahradě je možné posezení u ohniště pod širým nebem, na opékacích tyčích si opečete buřtíka a chléb a nebo jen tak pod hvězdnou oblohou si popijete s přáteli, vychutnáte si sklenku dobrého vína a ze džbánku doneseného piva. Místních hospůdek, které Vám natočí pivko do PET láhve nebo do připraveného džbánku z chalupy je dost a dost. Pivo se točí všude Plzeň,Gambrinus, Svijany nebo z místního pivovaru Cvikov.

Místa okolo chalupy na zahradě je dost pro rodinou oslavu, pro rozlučku se svobodou, pro skupinu přátel , kteří vyjeli za hranice města za sportem a v klidu mimo kancelář si vyčistit hlavu a zrelaxovat svou mysl a tělo vyčistit na horském vzduchu.

Chalupa Lužické hory s velkou prostornou, udržovanou zahradou. Celá zahrada je oplocená. Svahovitá zahrada je pro zimní radovánky stvořená. Na bobech i na sáních. Rodina s dětmi si postaví sněhuláka a když si děti půjdou sami zaskotačit a vyhrát na zahradě. Ze světnice ze všech oken na ně vidíte.

Na zahradě nám stojí Patron chalupy s vílou. S lítostí jsme museli porazit náš milovaný strom, který svou výškou dohlížel dlouhá léta na celou chalupu. Každý stárne a my se báli , že by nás svou láskou jednou zavalil. A pak přišel Filip Kubeš z Karas a vtiskl našemu stromu opět duši a tvář.

Terasovitě upravená zahrada kolem chalupy je rovina vhodná pro vozíčkáře a handicapovaná. Je zde dostatečný rovný a upravený prostor . Bezbariérový vstup ze zahrady do domu. Za roubenkou u plotu je zapuštěná pískovcová nádržka s protékající vodou, s potůčkem. Okolí Vám nabízíme velké množství přírodních kouzel a krás, neobjevená zákoutí českých luhů a hájů.

Chalupa s mnoha možnostmi, přes den vyjet na výlety a večer strávit na zahradě u chalupy

Světnice, kuchyně & jídelní kout

Uvitá Vás dřevěná stylová chalupářská atmosféra, slunce příjemně vyhřeje celou místnost a v zimě si zatopíte v krbových kamnech připraveným dřevem.

V přízemí roubenky je velká světnice s kuchyní. Kuchyně je vybavena nádobím, lednicí, sklokeramickou 2plotýnkou, horkovzdušnou troubou, rychlovarnou konvicí, Krups – kávovar na kapsle kapsle Nespresso. Nastavitelný rozkládací jídelní stůl je pro 8 – 10 lidí. Ve světnici je TV, satelit, DVD přehrávač a dvě rozkládací pohovky. V chalupě je možnost využít WI – FI. U chalupy je zastřešená prostorná terasa s dřevěným zahradním nábytkem.. V chalupě umístěn požární hlásič i hasící přístroje.

Pokud Vám nebude stačit lednička umístěná v kuchyňské lince, můžete využít chladných prostor sklepa na uchování některých potravin. Zeleniny, ovoce nebo nápojů.

Podlahové vytápění temperuje a příjemně vyhřívá na Vámi zvolenou teplotu.

Krbová kamna umístěná ve světnici, průduchy do horního patra a kombinace s podlahovým vytápěním po celém přízemí.

Celý objekt je ošetřený PROTI NEŽÁDOUCÍMU HMYZU a celá chata nemá problémy s nežádoucím hmyzem (obtěžování, pavučiny atd…). Objekty je ošetřený jak zvenku tak i zevnitř. Deratizace prostředkem proti pavoukům, mravencům, vos, sršňům, much.

Nevíte kam vyrazit za přírodou, klidem, sportem? Přijeďte k nám

Koupelny & WC

V přízemí na chalupě je jedna velká, prostorná, světlá koupelna s podlahovým vytápěním. Zde máte k dispozici prostorný sprchový kout se sprchovým sedátkem Ravak, rohovou vanu a okolo vany je dostatek odkládacího prostoru. V koupelně je 1 umyvadlo a dřevěná úložní lavice, kde jsou připravené froté ručníky české textilní výroby od renomované společnosti s českou výrobní tradicí VEBA. V koupelně jsou připravené hygienické potřeby, sprchový gel dámský a pánský, šampón, tekuté mýdlo, čistící tampóny, ručník i zubní pasta. Koupelna má okno do zahrady. Nad umyvadlem je umístěno zrcadlo se samostatným osvětlením. V koupelně na stěně je pověšen elektricky vytápěný tepelný vyhřívací žebřík na ručníky. Teplá voda je připravená elektrickým bojlerem pro celoroční přípravu horké vody v chalupě.

Chalupa má k dispozici 2 samostatné záchody. Toalety nejsou součástí koupelny. Toaleta má umyvadlo, tekuté mýdlo a froté ručníky. Vždy jsou pro Vás připravený toaletní papír, čistící prostředky, vúně do interiéru a toalet a základní dámské hygienické potřeby. V každé místnosti u WC je umístěn koš. V přízemi nad umyvadlem je pověšeno zrcadlo a tato místnost má okno do zahrady.

Na chodbě za 2. vchodovými dveřmi je elektricky bojler, který vyhřeje vodu v celoročním provozu na mytí.

Okolo chalupy je široká nabídka stylových restaurací a penzionů

Chodby

Chodby v chalupě Lužické hory jsou světlé a prostorné. Chodba v přízemí s dlažbou je v celé ploše opatřená podlahovým regulovatelným vytápěním. V chodbě v přízemí u vchodových dveří je nainstalované zabezpečovací zařízení – alarm, kdy každý z návštěvníků dostane svůj zabezpečovací kód a při opuštění a před zamknutím chalupy si zabezpečíte chalupu před odchodem. V přízemí u dveří je zavěšen 1. hasící přístroj.

Chalupa má 2 vstupy. Hlavní vchod je vstup se 4 pískovcovými stupni – schody. 2. Zadní vchod pod přístřeškem chalupy je nejčastěji využívám z pohodlí vstupu s jedním schodem a je možné tento vstup opatřit nájezdem pro vozíčkáře a tělesně postižené osoby. U každých dveří jsou světelné vypínače pro pohodlí a bezpečí v pohybu, v době večerního a nočního provozu v chalupě.

Horní chodba v 1. nadzemním patře je podlaha z dřevěných prken a celá podlaha v tomto patře je dřevěná, prkenná. V této chodbě je postavená dřevěná skříň s fleecovými dekami , náhradní dekou a polštářem a najdete zde náhradní povlečení s prostěradlem.

U okna v 1.patře stojí ratanový stolek a 4 židle, pohodlné křeslo s taburetkem na nohy a tato sedací souprava je povlíknuta do měkkého vypolstrování. Prostor pro ty, kteří vyhledají chvilku klidu pro přečtení knihy nebo časopisu. Děti si zde velmi rády pohoví v křesle a nebo si u stolu zahrají nějakou vybranou stolní hru.

Z chodby v 1. patře se vstupuje po sklápěcích schodech do 2. patra do podkroví nebo do půdních prostor. Dále je zde samostatné WC s umyvadlem. A z této chodby vejdete do 2 ložnic. 1 ložnice má 1 velké manželské dvoulůžko a 2 ložnice má 2 samostatná manželská dvoulůžka.

V chodbě v 1. patře stojí dětská dřevěná postýlka, která je vždy připravená pro malého návštěvníka. A protože má postýlka kolečka, můžete si postýlku přemístit podle Vaší potřeby a libosti.

Do 1. patra je zakázáno vstupovat v botech , protože jsou schody vyrobeny z masivu a podlahy jsou dřevěné a je nutné je chránit proti poškození.

Svahovitá zahrada je pro zimní radovánky stvořená – na bobech i na sáních

Sklep

Částečně podsklepená roubenka umožňuje využít prostory pro chlazení alkoholických i nealkoholických nápojů. Sklep je vyklizený, prostorný a čerstvě vymalovaný.

Celý objekt je ošetřený PROTI NEŽÁDOUCÍMU HMYZU a celá chata nemá problémy s nežádoucím hmyzem (obtěžování, pavučiny atd…). Objekty je ošetřený jak zvenku tak i zevnitř.

Deratizace prostředkem proti pavoukům, mravencům, vos, sršňům, much.

Sklep je pod úrovní zahrady, jsou zde 2 okna v letních měsících stále větraná místnost.

Do sklepa vedou pískovcové schody a prostor je celý vyzděný a čistě vymalovaný.

Ve sklepě je umístěn hlavní uzávěr vody a vodoměr.

Můžete si naši chalupu pronajmout jak v letních, tak i v zimních měsících

Historie

Ověřte si dostupnost naší chalupy

Zeptejte se nás na cokoli